Technology

Imponujący rezultat i zderzenie głównych faworytów podczas wyścigu Grand Prix Włoch! Ricciardo sięgnął po triumf na ziemi włoskiej, a Norris Lando ugrał miejsce drugie!

12.09.2021, 15:58 0 komentarzy
Imponujący rezultat i zderzenie głównych faworytów podczas wyścigu Grand Prix Włoch! Ricciardo sięgnął po triumf na ziemi włoskiej, a Norris Lando ugrał miejsce drugie!

Obecny sezon Formuły Pierwszej jest bardzo pasjonujący i należy to zrozumieć. Batalia o najwyższe lokaty w ostatnich latach została zdominowana przez zawodników Mercedesa, a mówiąc ściślej Lewisa Hamiltona. Zawodnik pochodzenia brytyjskiego w poprzednim sezonie zwyciężył 7 tytuł mistrzowski Formuły jeden, co dało mu możliwość zrównania się w ilości tytułów z legendarnym Michaelem Schumacherem. W aktualnym sezonie brytyjski zawodnik nie ma już jednak aż tak lekko w drodze po kolejny tytuł mistrzowski. Spowodowane to jest pokazaniem się w stawce kierowców Maxa Verstappena, który także rozmyśla o tym, by sięgnąć po tytuł mistrza F1. Już od pierwszej rundy batalia pomiędzy tymi 2 zawodnikami jest bardzo mocno zacięta i niezwykle ciężko stwierdzić kto po ostatniej rundzie sezonu będzie triumfować. Kolejną odsłoną rywalizacji tych dwóch zawodników był włoski wyścig, czyli Grand Prix Monzy. Dla wielkiej liczby zawodników to niesamowicie przyjemny tor, a w trakcie tego weekendu w bolidzie F1 zasiadł Kubica którego zadaniem było zastąpić Raikkonena, który zachorował.

Wielbicielom motoryzacji siedzącym na widowni zmagania eliminacyjne do wyścigu o Grand Prix Monzy dały sporo przeżyć. Zakręt numer jeden niedzielnego wyścigu zafundował sympatykom fantastyczną rywalizację, z której najlepiej wyszli Ricciardo Daniel a także Verstappen. Dla końca tego wyścigu niezwykle ważne były wizyty zawodników w boxach. To właśnie po zmianie kół doszło do zaskakującej kraksy. W naprawdę wąskim miejscu trafili na siebie mistrz świata i Verstappen Max i w sytuacji, kiedy wydawać się mogło, iż to koniec batalii, zawodnicy uderzyli się kołami, a samochód holenderskiego kierowcy znalazł się na bolidzie kierowanym przez Hamiltona. Dla motoryzacyjnych fanów siedzących na widowni to była bez cienia wątpliwości zaskakująca chwila, jednakże nikomu nie stało się nic złego. Kierowcy zespołu McLarena, którzy skończyli niedzielny wyścig na dwóch najwyższych miejscach umiejętnie skorzystali na wypadku. Wyścig niedzielny zwyciężył Ricciardo Daniel, a na miejscu numer dwa dojechał Lando Norris. To bez najmniejszych wątpliwości fantastyczne dokonanie dla zespołu z Wielkiej Brytanii.

Zostaw komentarz