Triumf mistrzów świata z Chorwatami.

07.09.2020, 14:14 0 komentarzy

W pojedynku Francji z drużyną z Bałkanów mogliśmy zobaczyć dużą ilość bramek. Końcowy rezultat spotkania wynosił 4:2 dla Trójkolorowych. W rezultacie drużyna Chorwacji nie dała rady odegrać się za finałowy mecz mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji. Zawodnicy z Francji byli w tym starciu odrobinę skuteczniejsi od wicemistrzów świata.

Wielu dziennikarzy uważało to spotkanie jako rewanż za finałowe starcie mundialu w Moskwie. Pierwsze minuty spotkania wyłącznie to podkreślały. Zawodnicy z Chorwacji grali o wiele lepiej. Konstruowali wiele akcji. Pierwszego gola dla dla zawodników Chorwacji zdobył Lovren Dejan. Decydujące dogranie w tej akcji zaliczył Hernandez Lucas. Od piętnastej minuty zawodnicy z Bałkanów prowadzili 1:0.

Francuzi nie potrafili spowolnić następnych ataków tworzonych przez ekipę Chorwacji. Świetnie spisywał się bramkarz Chorwacji. Jego parada powstrzymała Antoine Griezmanna przed strzeleniem bramki. Griezmann strzelił trafienie kilka minut później. W tym przypadku golkiper wicemistrzów świata nie miał szans.

Dużo goli w pojedynku.

Podział punktów nie zadowalał żadnej drużyny. Najlepsze ekipy ostatniego mundialu brały pod uwagę wyłącznie wygraną w tym starciu. Dlatego też cały czas kibice mieli możliwość podziwiania fenomenalnych zagrań. Mnóstwo trafień jest tego świetnym tego przykładem. Na stadionie Francuzów widzieliśmy fenomenalny pojedynek.

Pod koniec pierwszej połowy meczu Francuzi rozpoczęli nadrabiać straty. Bardzo ważna w w tej sytuacji była dyspozycja Anthony'ego Martiala, który ustrzelił trafienie dające remis drużynie francuskiej. Mecze w ramach Ligi Narodów potrafią dać telewidzom piłkarskim sporo fantastycznych doznań. Piłkarze tych drużyn pokazali fenomenalne zdolności kibicom na całym świecie. Na pewno większość widzów może być zadowolonych. Na koniec z triumfu cieszyli się gospodarze.

Reprezentanci wicemistrzów świata byli zmuszeni do oswojenia się z z brakiem punktów. Chorwaci zaprezentowali się z dobrej strony. Dla Francji to kolejne zwycięstwo w Narodów Lidze.