Konfrontacja przeciwko zanieczyszczeniu

18.11.2020, 10:10 0 komentarzy
Konfrontacja przeciwko zanieczyszczeniu

Dzień Czystego Powietrza obchodzony był parę dni temu.Z tej przyczyny wskazane jest aby nabrać kilka refleksji dotyczących dużego problemu, który pojawia się na terenie całej Polski. Mowa tu jak wiadomo o smogu, który może być dla społeczeństwa naprawdę bardzo katastrofalny. Organiczne trucizny, którymi oddychamy niestety każdego dnia, mają bez żadnych wątpliwości do czynienia z rozszerzaniem się wszechobecnego koronawirusa, z którym boryka się praktycznie cały świat już bez mała rok. W sposób niewątpliwy warto cyklicznie uświadamiać czym jest degradacja powietrza lub też jakimi sposobami można z tego rodzaju problemem walczyć.


Raptem w kilku programach telewizyjnych, z okazji wspomnianego Dnia Czystego Powietrza został poruszony właśnie ten temat. W głównej mierze warto mieć świadomość tego, że dzisiaj w Polsce rozpoczął się grzewczy sezon, a razem z nim powrócił również problem ze smogiem. Dobrą opcją jak okiełznać zatruciu środowiska jest sprawne oraz ergonomiczne ogrzewanie naszych mieszkań. Mniej więcej połowę smogu w Polsce produkujemy my sami w naszych domach, o czym wspomniał Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeśli nie zniszczymy kotłów, które zanieczyszczają środowisko, nie rozwiążemy tego kłopotu.


Oprócz tego, w walkę z zanieczyszczonym środowiskiem podpiął się też Zespołów Elektrociepłowni PAK. Produkowana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia, za ok. 10 lat będzie zeroemisyjna, jak ogłosił Prezes spółki, Piotr Woźny. Miejmy na uwadzę także to, iż problem ze smogiem a także z koronawirusem można ze sobą wyraźnie połączyć. Epidemia koronawirusa dała o sobie znać początkowo w krajach o nieprzeciętnie wysokiej degradacji powietrza, a więc w przemysłowych regionach Chin oraz włoskiej Lombardii.


Jeżeli chodzi o smog bezsprzecznie należy również być świadomym tego, co zasadniczo jest decydującą przyczyną. Mianowicie jest to tak zwana niska emisja, która odpowiada za pojawienie się w powietrzu wielu destrukcyjnych substancji takich jak PM10, PM2,5, SO2 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy dla człowieka a także dla całego środowiska, dioksyny, a więc związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby metale ciężkie. Znajomość tych wszystkich specyfikacji jest nieprawdopodobnie ważna, przede wszystkim z powodu naszego zdrowia a także zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Tagi:

Zostaw komentarz