Technology

Już niedługo wybory prezydenckie w USA

15.09.2020, 08:05 0 komentarzy
Już niedługo wybory prezydenckie w USA

W roku bieżącym mieszkańcy AAmeryki wybiorą nową głowę kraju. W tym momencie ten urząd pełni Donald Trump i rzecz jasna ubiega się on o ponowny wybór. Aczkolwiek inni kandydaci również się starają i na kilkadziesiąt dni przed głosowaniem mamy możliwość zapoznania się z sondami. Jak dokładnie przedstawia się sytuacja aktualnie? Szanse którego kandydata mogą być najlepiej rokujące? W porównaniu z 2016 rokiem, największy rywal Donalda Trumpa posiada zdecydowanie lepsze wyniki.

Pretendent partii Demokratów, Joe Biden, posiada ponad 7 procent przewagi nad aktualnym prezydentem Stanów. sztab Donalda Trumpa nie rozpacza i nie uważa, żeby aktualne sondy przedstawiały faktyczny wynik wyborów. W 2016 roku sytuacja prezentowała się nieco podobnie - była sekretarz stanu w ostatnich wyborach także prowadziła, choć ta wyższość nie była tak duża. Było to zaledwie 2,3%. Mimo że była sekretarz stanu posiadała wyższość i dostała większą liczbę głosów, biorąc pod uwagę całe USA, przegrała starcie z aktualnym prezydentem.

Co ciekawe, w Stanach nie stanowi o wyniku większość indywidualnych głosów. Przeważający okazuje się wybór elektorów - w każdym stanie określona jest ich ilość i uzależniona jest ona od liczby mieszkańców w danym stanie. Na ten moment walczy ze sobą głównie kilka stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona.

W każdym wskazanym stanie sondaże wyglądają inaczej. W niektórych miejscach wygrywa kandydat Republikanów, gdzie indziej rywal Trumpa. Sytuacja więc nie jest łatwa do przewidzenia. Wiele oczywiście zależeć będzie od panujących ideologii w wybranym miejscu - czasem mieszkańcy prezentują przede wszystkim republikańskie podejście, a niekiedy będą to podejście w znacznej mierze demokratyczne. Aczkolwiek nawet w miejscach przede wszystkim o poglądach republikańskich w ostatnim czasie miejsce miały spore modyfikacje. Sporo jest zasługą nowych mieszkańców, którzy prezentują liberalne poglądy, a podejmują decyzję o przeprowadzce ze względu na tanie domy. Tego typu podpisy być może będą miały duży wpływ na powołanie nową głowę kraju.

A w jaki sposób się odbędą wybory w dobie epidemii? Z powodu epidemii wybory zostaną wydłużone, gdyż zaczną się dokładnie w tym miesiącu. Ogromna ilość mieszkańców USA będzie głosować korespondencyjnie.

Należy zatem czekać na dalszy rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę wybory w 2016 roku, nic nie jest do końca jasne i kierowanie się sondażami może być niesłuszne.

Zostaw komentarz